انواع شیشه رنگی ساختمانی چیست ؟ - شرکت ساختمانی برند زیما

انواع شیشه رنگی ساختمانی چیست ؟

شیشه‌ها در چند سال اخیر در دکوراسیون‌ حرف اول را می‌زنند و از زیبایی و ظرافت بالایی برخوردار هستند. شیشه‌ها به این دلیل که فضا را شیک و مدرن می‌کنند افراد زیادی را مجذوب خود کرده‌اند. همچنین لازم به ذکر است که شیشه‌ها انواع مختلفی دارند که با هر سلیقه‌ای جور در می‌آیند مانند شیشه‌های رنگی که طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. در ادامه مطلب موضوع بحث ما همین شیشه‌های رنگی خواهد بود که به انواع و کاربردهای مختلف آن اشاره خواهیم کرد. پس جهت آشنایی بیشتر با شیشه‌های رنگی می‌توانید در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

ادامه مطلب »
انواع نرده شیشه ای راه پله چیست ؟ - شرکت شیشه ساختمانی زیما دیجی کالا

انواع نرده شیشه ای راه پله چیست ؟

با توجه به اینکه روز به روز همه صنایع به خصوص صنعت ساختمان سازی پیشرفت می‌کند، همه مردم سعی در آن دارند که هر چه بیشتر بتوانند از مصالح به روزتری استفاده کنند. امروزه شیشه در مصالح ساختمانی خیلی ترند شده است. بر خلاف قدیم که شیشه در نظر مردم چیز خاصی نبود و برای آنها خطرناک به نظر می‌آمد امروزه با ساخت شیشه‌های مقاوم و سکوریت این مشکل نیز حل شده است. پس مردم به راحتی می‌توانند برای دکوراسیون خود استفاده کنند چون اگر بشکند هم خرد نمی‌شود و تهدیدی برای کسی ندارد. یکی از چیزهایی که امروزه خیلی رایج شده و جای نرده‌های قدیمی را گرفته نرده شیشه ای راه پله است.

ادامه مطلب »
نرده شیشه ای اکسپوز چیست ؟ - شرکت شیشه ساختمانی زیما دیجی کالا

نرده شیشه ای اکسپوز چیست ؟

همانطور که اطلاع دارید امروزه کاربرد شیشه در ساختما‌ن سازی‌ بسیار زیاد شده است و این مطلب خوبی است، چرا که جلوه شهر و هر مکانی را زیباتر می‌کند و کسانی که این منظره را می‌بینند نیز لذت می‌برند. نرده شیشه‌ای یکی از این موارد است که روایج پیدا کرده و کاربرد فراوانی دارد. نرده شیشه ای تنوع گسترده‌ای دارد که یکی از این موارد نرده شیشه ای اکسپوز می‌باشد. از این رو در این مطلب می‌خواهیم راجع به این شیشه اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم و به مواردی همچون کاربرد، مزایا و معایب آن اشاره کنیم.

ادامه مطلب »
نرده شیشه ای دفنی چیست ؟ - شرکت شیشه ساختمانی زیما

نرده شیشه ای دفنی چیست ؟

در گذشته نرده‌ها به عنوان یکی از مصالح کاربردی در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می‌گرفتند. امروزه نه تنها نرده‌ها کاربردی هستند، بلکه از لحاظ زیبایی بصری نیز بسیار کارآمد می‌باشند. این محصولات در انواع جنس‌ها، رنگ‌ها، مدل‌ها و طرح‌ها در بازار وجود دارند. یکی از انواع نرده‌ها، نرده‌های شیشه‌ای هستند که به نوبه خود دارای زیر مجموعه‌هایی می‌باشند. توی این مقاله با نرده شیشه ای دفنی آشنا می‌شویم.

ادامه مطلب »
نمای کرتین وال یا لامل چیست ؟ - شرکت شیشه ساختمانی زیما

نمای کرتین وال یا لامل چیست ؟

وقتی برای اولین بار یک بنایی را می‌بینیم وضعیت ظاهری آن برایمان خیلی مهم است. همانطور که می‌دانید استفاده از شیشه به دکوراسیون ساختمان‌ها و مکان‌های اداری، نمای خیلی زیبایی می‌دهد. یکی از نما‌های شیشه‌ای موجود در بازار، نمای کرتین وال یا لامل است که نمای شیشه‌ای بسیار زیبایی می‌باشد. موضوع این مطلب ما نیز این است که نمای کرتین وال چیست و مزایا و کاربرد آنها کدام است.

ادامه مطلب »
ضوابط درب دودبند یا درب ضد حریق آتش نشانی - شرکت شیشه ساختمانی زیما

ضوابط درب دودبند یا درب ضد حریق آتش نشانی

امروزه خطرات بسیاری از جمله آتش‌سوزی می‌تواند برای هر کسی پیش بیاید. برای اینکه خسارت‌های ناشی از آتش‌سوزی کمتر شود درب‌های ضدحریقی توسط بشر ابداع شده است که می‌تواند موثر واقع شود، زیرا این شیشه‌ها در مقابل حرارت بسیار مقاوم هستند. در ادامه به موضوع‌هایی از قبیل درب دودبند یا ضد حریق چیست و چه ضوابط و کاردبرد‌هایی دارد اشاره خواهیم کرد.

ادامه مطلب »
نمای کرتین وال فریم لس - شرکت شیشه ساختمانی زیما

نمای کرتین وال فریم لس

امروزه در سطح شهرها شاهد نمای چشمگیر ساختمان‌ها هستیم که دیواره‌های ثانویه‌ را به این منظور بر سطح نمای ظاهری سازه‌ها قرار می‌دهند. کر‌‌تین وال‌ها نمونه‌ای از این دیواره‌ها هستند. کرتین وال‌ها علاوه بر ظاهر زیبایی که به ساختمان‌ها می‌بخشند، به عنوان سپری در برابر شرایط جوی و فشارهای وارده از بیرون نیز عمل می‌کنند. پس در صورت استفاده از آن‌ها ساختار و نمای اصلی سازه در برابر هر گونه عوامل خارجی در امان خواهد بود.

ادامه مطلب »
ساخت شیشه ضد گلوله در ایران - شرکت شیشه ساختمانی زیما

ساخت شیشه ضد گلوله در ایران

یکی از انواع شیشه‌ها، شیشه ضد گلوله می‌باشد که به این دسته از شیشه‌ها، شیشه‌های‌ بالستیک نیز می‌گویند. در اولین نگاه به این شیشه‌ها مانند شیشه‌های‌ معمولی هستند، یعنی از لحاظ ظاهری به یکدیگر شباهت دارند، از این رو متوجه تفاوت بین آنها نخواهید شد امّا در کارکرد بسیار متفاوت‌اند. شیشه‌های‌ ضد گلوله در موارد خاصی مانند مراکز فروش طلا، صرافی‌ها، مراکز امنیتی، برخی از اتومبیل‌ها و… به کار گرفته می‌شوند.

در این مقاله قصد داریم درباره شیشه‌های‌ ضد گلوله توضیحاتی را ارائه دهیم که ممکن است در هنگام خرید و استفاده از این نوع شیشه‌ها به شما کمک کند.

ادامه مطلب »
شیشه اسپندرال چیست ؟ - شیشه ساختمانی زیما

شیشه اسپندرال چیست ؟

شیشه‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و به عنوان یکی از مصالح ساختمان سازی کاربرد‌های زیادی دارند. این محصولات علاوه بر کارایی، بر زیبایی ساختمان‌ها نیز می‌افزایند. در گذشته شیشه‌ها بیشتر در یک نوع معمولی ساخته می‌شدند امّا امروزه می‌توان طیف گسترده‌ای از آنها را در بازار یافت. در این بین می‌توان به شیشه اسپندرال اشاره کرد. در ادامه به توضیحات بیشتری درباره این شیشه‌ها خواهیم پرداخت.

ادامه مطلب »
انواع شیشه ضد سرقت چیست ؟ - شرکت شیشه ساختمانی زیما

انواع شیشه ضد سرقت چیست ؟

امروزه خیلی از مردم از تهدیدات خارجی همانند دزدی هراس دارند، برای همین دلشان می‌خواهد که در منزل یا محل کار و یا حتی در اتومبیل خود امنیت بالایی داشته باشند. برای همین می‌توانیم به آنها شیشه‌های ضد سرقت را پیشنهاد کنیم. در این مقاله به این موضوع که شیشه ضد سرقت چیست می‌پردازیم و به انواع مختلف آن اشاره خواهیم کرد.

ادامه مطلب »
No more posts to show
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
هرگونه سوالی دارید از ما بپرسید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم.
اسکرول به بالا