پارتیشن شیشه ای تک جداره

پارتیشن شیشه ای تک جداره - شرکت شیشه ساختمانی زیما

پارتیشن شیشه ای تک جداره (Single glass partition) یک دیوار جدا کننده تک شیشه ای  است که معمولا با ضخامت ۳.۲ سانتی متر، بر سادگی و فنی بودن تاکید دارد. ویژگی های اصلی عبارتند از: پروفیل های آلومینیومی بیرونی، ورق های شیشه ای چند لایه، پانل های چوبی ملامینه یا روکش، درهای کشویی یا لولایی و ماژول های مختلف.

پارتیشن می‌تواند بهترین روش برای جداسازی فضای درونی دفترهای کاری باشد. اگر این پارتیشن از جنس شیشه باشد که دیگر جای درنگ ندارد چرا که هم باعث زیبایی می‌شود و هم تمامی ویژگی‌های یک پارتیشن خوب را دارد و نکته قوت آن نسبت به دیگر پارتیشن‌ها شفافیت و ایجاد دید بهتر به مکان می‌باشد. یکی از انواع پارتیشن شیشه‌ای، پارتیشن شیشه ای تک جداره می‌باشد که در ادامه به تحلیل آن خواهیم پرداخت.

فهرست مطالب

تعریف پارتیشن شیشه ای تک جداره چیست؟

پارتیشن شیشه‌ای تک جداره نوعی از پارتیشن شیشه‌ای می‌باشد و همانطور که از نامش مشخص است به صورت تک جداره ساخته می‌شود. این پارتیشن برای مکان‌هایی استفاده می‌شود که امکان استفاده از پارتیشن شیشه‌ای دوجداره را نداشته باشند.

پارتیشن بندی تک جداره Single Glazed Partition محبوب ترین سیستم دیوار شیشه ای برای دفتر و خانه است که راه حلی با کیفیت بالا و کم هزینه برای تقسیم فضا ارائه می دهد. پارتیشن بندی تک جداره  اتاق های خصوصی ظریفی را در یک فضای باز ایجاد می کند و در عین حال اجازه می دهد نور طبیعی به منطقه نفوذ کند.

پارتیشن شیشه‌ای تک جداره دارای اسکلت باریک و ظریفی می‌باشد. این پارتیشن ها بهترین روش برای افرادی است که می‌خواهند دفتر یا مکان دلخواهشان را تفکیک کنند و به صورت اتاق‌های مختلف در آورند ولی زمان بسیاری ندارند.

در این صورت می‌توانند با خیال راحت پارتیشن شیشه‌ای تک جداره را انتخاب کنند و مطمئن باشند که هم دفتر خود را زیباتر می‌کنند و هم از کارایی پارتیشن بهره‌مند می‌شوند، چرا که نصب پارتیشن شیشه‌ای تک جداره به زمان زیادی احتیاج ندارد و به راحتی نصب می‌شود. همچنین می‌توان گفت که قیمت آن هم نسبت به دیگر پارتیشن‌های شیشه‌ای مناسب خواهد بود.

پارتیشن شیشه‌ای تک جداره به راحتی نصب می‌شود، چون که این پارتیشن به سقف وصل نمی‌شود ولی در عین حال ظاهری شبیه به یک اتاق خواهد داشت. شیشه‌های استفاده شده در پارتیشن شیشه‌ای تک جداره سکوریت و ایمن می‌باشند و ضخامت آنها ۱۰ میلی‌متر می‌باشد.  نوع آن هم بسته به سلیقه فرد دارد، چرا که فرد امکان استفاده از شیشه‌های مات، رنگی، ساده و هوشمند را دارد.

امروزه کارفرمایان دلشان می‌خواهد به محیط کاری خود دسترسی و دید بیشتری داشته باشند و کارکنان خود را زیر نظر بگیرند، برای همین است که پارتیشن شیشه‌ای رواج زیادی پیدا کرده است. پارتیشن شیشه‌ای دارای دو نوع تک جداره و دو جداره می‌باشد که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند و نمی‌توان گفت که کدام یک نسبت به دیگری برتری دارد.

اولین ویژگی مهمی که برای یک پارتیشن وجود دارد عایق بودن در برابر صدا می‌باشد و برای افراد بسیار مهم است چون که هیچ‌ کارفرمایی نمی‌خواهد که حرف‌های زده شده در جلسه و یا قسمت‌های مختلف اداره پخش شود. پارتیشن شیشه‌ای این مشکل را برای افراد حل کرده است چون که شیشه در مقابل صوت عایق بسیاری خوبی می‌باشد و گذر صوت از خود را کنترل می‌کند. پارتیشن شیشه‌ای تک جداره عایق صوتی بسیار خوبی می‌باشد، ولی قطعا پارتیشن دو جداره نسبت به آن عملکرد بهتری خواهد داشت.

مورد بعدی این است که قطعا قیمت پارتیشن شیشه‌ای تک جداره نسبت به دو جداره، بسیار مناسب‌تر خواهد بود، چون که شیشه استفاده شده در آن کمتر می‌باشد. از مزایای دیگر پارتیشن شیشه‌ای تک جداره این است که مکان کمتری را نسبت به پارتیشن دوجداره اشغال می‌کند.

مورد آخر دید پارتیشن می‌باشد که قطعا پارتیشن شیشه‌ای تک‌جداره شفاف‌تر است و دید آن نسبت به دو جداره بهتر و واضح‌تر خواهد بود.

کاربرد پارتیشن شیشه ای تک جداره

همانطور که می‌دانید پارتیشن شیشه‌ای می‌تواند کاربرد بسیاری برای تمامی ساختمان‌ها داشته باشد و در هر جایی امکان استفاده از آن وجود دارد. پارتیشن شیشه‌ای تک جداره هم نوعی از پارتیشن شیشه‌ای می‌باشد که هم به فضای کمتری احتیاج دارد و هم نصب سریع و راحتی خواهد داشت.

از پارتیشن شیشه‌ای برای جداکردن دفاتر اداری و ایجاد اتاق‌های مختلف استفاده می‌شود. همچنین در محیط خانه هم کارایی زیادی دارد و برای ایجاد حمام شیشه‌ای، گلخانه، استفاده در آشپزخانه و اتاق کار و سایر موارد بسیار مناسب می‌باشد. امروزه در بیشتر ساختمان‌ها از پارتیشن‌های شیشه‌ای برای ایجاد اتاقک دوش‌ داخل حمام استفاده می‌کنند و با این روش از خیس شدن سایر جاهای حمام جلوگیری می‌کنند.

پارتیشن شیشه‌ای، مانند درب‌های آلومینیومی و آهنی قدیمی نیستن که به مرور زمان زنگ بزند و یا بپوسد، برای همین شما با خیال راحت می‌توانید در هر جایی که دلتان خواست از آن استفاده کنید و مطمئن باشید که هرگز نخواهد پوسید. همچنین می‌توانید اطمینان داشته باشید که بسیار مقاوم خواهد بود و خطری برای شما نخواهد داشت.

انواع پارتیشن شیشه‌ای تک جداره

پارتیشن شیشه‌ای تک جداره هم مانند دیگر پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد و با روش‌های مختلفی قابل اجرا می‌باشد که بیشتر راجع به آن صحبت خواهیم کرد. پارتیشن شیشه‌ای تک جداره می‌تواند به صورت روکار، توکار، فریم‌لس، فریم‌دار، ریلی، رنگی و مات طراحی شود.

پارتیشن شیشه‌ای تک جداره روکار

این پارتیشن به صورت روکار روی زمین و سقف قرار می‌گیرد و نیازی به کندن زمین و سقف ندارد.

پارتیشن شیشه‌ای تک جداره توکار

این نوع پارتیشن قبل از نصب نیاز به کف‌سازی دارد و باید روی زمین و سقف مکانی برای نصب آن کنده و در نظر گرفته شود. از پارتیشن شیشه‌ای توکار با نام دینی هم یاد می‌شود.

پارتیشن شیشه‌ای تک جداره فریم‌لس

این نوع پارتیشن بسیار رایج و پرطرفدار است چرا که در ساخت این نوع پارتیشن از هیچ گونه سازه‌های عمودی و افقی استفاده نمی‌شود. در واقع می‌توان گفت که شکل کاملی دارد و دید آن نسبت به دیگر پارتیشن‌های شیشه‌ای بهتر و بیشتر است.

پارتیشن شیشه‌ای تک جداره فریم‌دار

این پارتیشن برخلاف پارتیشن فریم‌لس دارای قسمت‌های مختلف عمودی و افقی می‌باشد که این موضوع باعث می‌شود که مقاوم‌تر از فریم‌لس باشد. ولی باعث می‌شود که محیط شلوغ‌تر دیده شود و میدان دید کمتری داشته باشد و این موضوع می‌تواند برخلاف میل افراد باشد.

قیمت پارتیشن شیشه ای تک جداره

همانطور که قبل‌تر هم اشاره کردیم، قیمت پارتیشن شیشه‌ای تک جداره نسبت به دوجداره‌ها پایین‌تر می‌باشد، ولی به طور کلی می‌توان گفت که قیمت واحدی نمی‌توان برای آن در نظر گرفت.  قیمت آن می‌تواند به مواردی مانند اندازه، نوع و رنگ و طرح آن بستگی داشته باشد و در واقع قیمت انواع مختلف آن با هم متفاوت است.

مقاله مرتبط پارتیشن شیشه ای اداری

در صورتی که تمایل دارید که محیط اداری خودتون رو با پارتیشن اداری تفکیک کنید ولی نگرانی‌های زیر دارید:

مقاله ما با عنوان «تاثیر پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون محیط اداری» از دست ندهید.

پارتیشن‌ها برای جداسازی مکان‌ها و اتاق‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر پارتیشن منتخب شما از نوع شیشه‌ای باشد که چه بسا بهتر، چون که هم ظاهر مدرنی دارد و هم دید و ایمنی بهتری  خواهید داشت. یکی از این پارتیشن های شیشه‌ای هم پارتیشن شیشه‌ای تک جداره می‌باشد که شفافیت زیادی دارد و به فضای کمی احتیاج دارد و همچنین دردسر زیادی برای نصب آن نخواهید داشت.

شرکت زیما با بیش از یک دهه تجربه در طراحی، ساخت و اجرای انواع شیشه‌های ساختمانی در خدمت شماست. نمونه از اقدامات شرکت مهندسی زیما در ادامه می‌بینید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره قیمت رایگان
اسکرول به بالا