تاثیر پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون محیط اداری

تاثیر پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون محیط اداری - طراحی پارتیشن شیشه ای زیما

امروزه استفاده از پارتیشن‌ برای سازماندهی برای فضای داخلی ساختمان‌ها رواج یافته است. پارتیشن‌ها در انواع مختلفی تولید می‌شوند و به دلیل داشتن مزایای بسیار، به سرعت در بین عوام به محبوبیت رسیده‌اند. پارتیشن‌ها به عنوان جداکننده‌های موقت مورد استفاده قرار می‌گیرند، به این علت آنها را جداکننده‌‌ موقت خطاب می‌کنند که قابلیت جابه‌جایی دارند. به عبارتی می‌توانید در هر زمان طبق نیاز خود آنها را از جاهای تعبیه شده در بیاورید و در مکان مورد نظر خود نصب کنید. در این مقاله با ما همراه باشید تا با کاربرد این دسته از محصولات آشنا شوید.

جهت اشتراک گذاری مطلب کلیک نمائید.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram

فهرست مطالب

آیا پارتیشن شیشه‌ای در دکوراسیون محیط اداری موثر است؟

امروزه افراد زمان زیادی را در محیط کاری خود سپری می‌کنند. شما با مراجعه به اکثر ادارات و شرکت‌ها درمی‌یابید که فضا و دکوراسیون آنها بسیار آشفته و خفگان می‌باشد. در وهله اول به عنوان فردی که شاغل است و قرار است سال‌های زیادی را در یک مکان سپری نماید، ممکن است دکوراسیون محل مربوطه در انرژی و روحیه کاری شما تأثیر بگذارد. محیط کاری نیز به نوبه خود سبب انگیزه در پرسنل می‌شود و به تبع آن بهره‌وری کارکنان را افزایش می‌‌دهد.

از طرفی دیگر اگر به عنوان کارفرما به قضیه نگاه کنید می‌توانید دریابید که فعالیت در چنین فضایی در مقایسه با دکوراسیون مدرن‌تر بازده کارکنان را کاهش می‌دهد. پیرو آن درصد سود مدنظر نیز پایین می‌آید. در نتیجه با استفاده از این محصولات، دکوراسیون محیط اداری را زیباتر و گیراتر می‌کنید.

مقاله مرتبط پارتیشن شیشه ای

در صورتی که هنوز با پارتیشن شیشه ای آشنا نیستی و میخواهی سوالات زیر جواب بگیری: مقاله ما با عنوان «پارتیشن شیشه ای چیست؟» از دست ندهید.

ویژگی‌های پارتیشن‌های شیشه ای

پارتیشن‌های شیشه‌ای نیز دارای ویژگی‌هایی هستند که سبب شده طرفداران زیادی برای خود به دست آورند. از ویژگی‌های بارز آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • بهره‌مندی از نور طبیعی: شیشه پارتیشن‌ها در اکثر موارد شفاف هستند (در مواردی نیز مات می‌باشند) که در این حالت نور می‌تواند از آنها عبور کند. از لحاظ اقتصادی نیز هزینه کمتری دارد، چرا که دیگر نیازی نیست که از لامپ‌های زیادی جهت روشنایی بیشتر محیط استفاده کرد.
 • مناسب استفاده در محیط‌هایی با متراژ پایین: پارتیشن‌های شیشه‌ای نسبت به دیوارهای آجری ضخامت کمتری دارند. پس در محیط‌هایی که متراژ پایینی دارند بسیار کاربردی‌‌تر می‌باشند.
 • سهولت در نظافت: طبیعتاً تمیز کردن شیشه راحت‌تر و آسان‌تر از دیوار گچی و یا کاغذ دیواری است. برای این کار کافی است تنها یک دستمال مرطوب و یک شوینده معمولی داشته باشید.
 • جلوگیری از آلودگی صوتی: این اطمینان را به شما می‌دهیم که در صورت استفاده از این محصولات هیچگونه مزاحمت صوتی نخواهید داشت. زیرا در صورت استفاده از شیشه‌های دو جداره می‌توان این سازه را به یک عایق صوتی تبدیل کرد.
 • قابلیت جابه‌جایی: پارتیشن‌های شیشه‌ای در دو مدل ثابت و متحرک تولید می‌شوند. در صورت استفاده از مدل متحرک می‌توانید به راحتی آنها را جابه‌جا نمایید.
 • قابل رویت بودن تمامی پرسنل توسط کارفرما: اگر در منصب یک کارفرما هستید و بر عملکرد کارکنان خود حساس می‌باشید، بهترین گزینه استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای شفاف است.

چگونه با پارتیشن اداری از کاهش نور جلوگیری کنیم؟

به طور کلی در ساخت پارتیشن‌های شیشه‌ای از دو نوع شیشه، مات و شفاف استفاده می‌کنند. در صورتی که شیشه پارتیشن از نوع شفاف باشد، نور را از خود عبور خواهد داد. در طرفی دیگر اگر شیشه پارتیشن از نوع مات باشد، تا حدودی از عبور نور جلوگیری خواهد کرد۰ به عبارتی نور با شدت کمتری وارد محیط می‌شود‌. پس با استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای نه تنها نور محیط کاهش نمی‌‌یابد ، بلکه روشنایی آن نیز افزایش خواهد یافت‌‌.

تاثیر پارتیشن اداری بر راندمان کاری کارمندان

بدیهی است که تجهیزات و طراحی محل کار تاثیر زیادی بر کارکرد کارمندان دارند. پارتیشن‌های شیشه‌ای محیط شیک و راحتی را برای کارکنان به ارمغان می‌آورند. از تاثیراتی که پارتیشن‌ اداری بر کارکرد کارمندان دارد، می‌توان به شرح موارد زیر پرداخت:

 1. هنگامی که در اداره‌ها از پارتیشن‌های شیشه‌ای استفاده می‌شود، عملکرد کارکنان قابل رویت می‌باشد. از این رو کارمندان نمی‌توانند ساعاتی را بیهوده سپری کنند و بر روی کارهای خود بیشتر تمرکز می‌کنند. البته ناگفته نماند که برخی از پارتیشن‌های شیشه‌ای این قابلیت را دارند که مات شوند، پس در مواقع لزوم محیط داخلی از دید خارج می‌شود.
 2. بر خلاف ظاهر آن که اعمال کارمندان قابل مشاهده است، عایق صوتی بسیار خوبی نیز هستند. پارتیشن‌های شیشه‌ای نسبت به دیوارهای آجری از ورود و خروج صدا‌ها بیشتر جلوگیری می‌کنند. در این حالت صدای کارکنان دیگر مزاحم تمرکز و کار شما نخواهد شد.
 3. طبیعتاً کار در محیطی نورانی و روشن بهتر از کار کردن در محیطی تاریک و دلگیر می‌باشد‌. چرا که هر چه قدر محیط کاری دارای نور بیشتری باشد، حس نشاط و سرزندگی را برای کارمندان به همراه خواهد داشت.
 4. در اکثر موارد داشتن نظم و ترتیب در محیط کار سبب افزایش تمرکز پرسنل می‌شود. از این رو جهت نظم‌دهی اداره‌ها و شرکت‌ها از پارتیشن‌ها بهره می‌برند.

نمی‌توان زیبایی بصری این دسته از محصولات را نادیده گرفت. شرایطی را تصور کنید که افراد در محیط کار خود با جلوه‌های چشم‌نوازی روبرو می‌شوند، در این وضعیت طبیعتاً انگیزه و اشتیاقی برای کار کردن خواهند داشت. در نقطه مقابل محیطی را در نظر بگیرید که ظاهر کدر و آشفته‌ای دارد، در این حالت به احتمال زیاد انگیزه افراد پایین می‌آید.

همان‌ گونه که بر همگان آشکار است وضعیت اقتصادی حال حاضر کشور ثبات ندارد و قیمت‌ها دائماً در حال نوسان هستند، از این رو نمی‌توان قیمت دقیقی را برای آنها بیان کرد. با این حال عواملی نیز در تعیین قیمت پارتیشن‌های شیشه‌ای دخیل هستند که با دانستن آنها می‌توان به طور تقریبی قیمت پارتیشن‌های شیشه‌ای را به دست آورد.

 • نوع شیشه: اصلی‌ترین عامل موثر در تعیین قیمت پارتیشن‌ها، نوع شیشه آن‌ است. شیشه‌های تک جداره از یک لایه شیشه و شیشه‌های دوجداره از دو لایه شیشه تشکیل شده‌اند. بدیهی است که شیشه‌های‌‌ دوجداره گران‌تر از شیشه‌های‌ تک جداره هستند.
 • فریم‌های مورد استفاده: فریم‌ها به محصولاتی گفته می‌شود که دور تا دور شیشه را پوشش می‌دهند. آنها در جنس‌های گوناگونی تولید می‌شوند از جمله آلومینیم ، آهن و… . جنس فریم‌ها و نوع نصب آنها از عوامل موثر در تعیین قیمت پارتیشن‌های شیشه‌ای هستند.
 • یراق آلات استفاده شده: یراق آلات مربوط به درب پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌باشند. از این رو دری که کیفیت بالاتری دارد، به طبع گران‌تر نیز است.و

کلام آخر

همانطور که در بخش فوق به آن اشاره کردیم، پارتیشن‌های شیشه‌ای دارای مزایایی هستند که افراد ترغیب به خریداری آنها می‌شوند. هنگامی که درخواست کنندگان یک محصول ویژه افزایش می‌یابد، نمونه‌های تقلبی آن‌ در بازار اشباع می‌شود‌. نکته‌ای که در اینجا حائز اهمیت است این مسئله می‌باشد که برای خرید آنها از طریق شرکت‌های معتبر اقدام کنید.

آیا با شرکت شیشه ساختمانی زیما آشنا هستی؟
شرکت مهندسی زیما با ده سال سابقه در طراحی و اجرای سازه‌های شیشه‌ای در خدمت شماست تا شما را در حوزه قیمت، نصب و اجرا مشاوره دهد. نمونه فعالیت‌های ما را می‌توانید در ادامه مطلب مشاهده نمائید. در صورتی که هنوز سوالی دارید که توی صفحات ما بدان پاسخگو نبوده‌ایم خوشحال می‌شویم از طریق پر کردن فرم یا پرسش از طریق واتساپ بدان پاسخگو باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره قیمت رایگان
اسکرول به بالا