انواع پارتیشن شیشه ای بر اساس کاربرد آنها

انواع پارتیشن شیشه ای بر اساس کاربرد آنها - پارتیشن اداری زیما

پارتیشن‌های شیشه‌ای جهت جداسازی فضاها و خصوصی سازی آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. در گذشته نه چندان دور دکوراسیون فضای داخلی ادارات و محیط‌های کاری مهم تلقی نمی‌شد، با گذشت زمان و افزایش بازار رقابت دکوراسیون نیز به عنوان یکی از عناصر جذب مشتری شناخته شد. شما می‌توانید با استفاده از آنها فضای اتاق‌های کارمندان خود را بزرگ یا کوچک کنید چون پارتیشن‌های شیشه‌ای به راحتی جابه‌جا می‌شوند‌.

فهرست مطالب

۱) پارتیشن شیشه ای خانگی

استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای در فضای منزل سبکی نو و مدرنی را به ارمغان می‌آورد. استفاده از آن‌ها در خانه‌هایی با متراژ پایین بسیار توصیه می‌شود، چرا که این محصولات قابلیت جابه‌جایی دارند. یکی از مزایای پارتیشن‌های شیشه‌ای در آپارتمان‌های کوچک این است که باعث خطای دید شده و فضا را بزرگتر نشان می‌دهد.

۲) پارتیشن شیشه ای سرویس بهداشتی و حمام

بیشترین مورد استفاده شده از این نوع پارتیشن‌ها در محیط خانگی، در فضای سرویس بهداشتی و حمام می‌باشد. استفاده از متریال شیشه‌، حالتی درماتیک و شیک به محیط می‌دهد. پارتیشن‌های تعبیه شده در سرویس‌های بهداشتی در دو مدل فریم دار و فریم لس‌ نصب می‌گردند. شیشه‌هایی سکوریت شفاف، نیمه مات، مات و رنگی در مدل‌های فریم دار کاربرد دارند. همچنین در مدل‌های فریم دار می‌توان از پروفیل های سفید، نقره‌ای و طلایی استفاده کرد.

برای ساخت پارتیشن‌های شیشه‌ای از یراق آلات استیل و ضد زنگ بهره می‌برند. همچنین از شیشه‌های‌ سکوریت ۱۰ میل رنگی، مات، شفاف و سندبلاست در پارتیشن‌های مدل فریم لس‌ بهره می‌برند. درب‌های تعبیه شده در این مدل‌ها به صورت ریلی‌‌ است. البته ناگفته نماند که می‌توان از درب‌های لولایی نیز استفاده کرد. امّا به این دلیل از درب‌های ریلی‌‌ استفاده می‌شود که به هنگام باز و بسته شدن فضای زیادی را اشغال نمی‌کنند.

۳) پارتیشن شیشه ای مطب

اغلب در مطب‌ها با فضای کمی روبرو هستیم. با سازماندهی محیط با استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای تا حدودی فضا بزرگتر از قبل می‌شود. چرا که این دسته از پارتیشن‌ها نسبت به مصالح ساختمانی سنتی جای کمتری را اشغال می‌کنند.

۴) پارتیشن شیشه ای اداری

در مکان‌های کاری برای فعالیت یک یا چند شخص اتاقک‌هایی تعبیه می‌شوند. بدین منظور استفاده از پارتیشن‌ها برای جداسازی فضای کلی به فضاهای کوچکتر بهترین گزینه می‌باشد‌. همچنین می‌توانید هر اتاق را طبق اندازه مورد نظر کارفرماها تقسیم بندی کنید.

در محیط‌های کاری مانند اداره‌ها ممکن است به دلیل رفت و آمد زیاد و ازدحام جمعیت سروصدای زیادی ایجاد شود، از این رو در اداره‌ها بیشتر از پارتیشن‌های شیشه‌ای دوجداره استفاده می‌کنند. همچنین شیشه‌های‌‌ استفاده شده در پارتیشن‌های شیشه‌‌ای اداری، می‌تواند از نوع شفاف و یا مات باشند.

برای اتاق‌های کنفرانس بیشتر پارتیشن‌های شیشه‌ای مات‌ و نیمه مات استفاده می‌شود. دلیل استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای مات و نیمه مات، خصوصی سازی فضا می‌باشد. همچنین در هنگام خرید پارتیشن‌ها می‌توانید سفارش دهید که آرم و لوگوی شرکت خود را بر روی پارتیشن‌های شیشه‌ای حک نمایند.

۵) پارتیشن شیشه ای آشپزخانه

بیشتر در محیط‌های کاری مانند اداره‌ها و دفاتر شاهد استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای برای آشپزخانه‌ها هستیم. در این مدل نیز بیشتر از شیشه‌هایی مات و نیمه مات استفاده می‌شود. برای هر مکانی وجود یک آشپزخانه لازم است با این حال در بسیاری از دفاتر و شرکت‌ها فضایی برای آشپزخانه‌ها در نظر گرفته نشده و دلیل آن هم کمبود فضا است. به عنوان یک توصیه کاربردی، می‌توانید برای آشپزخانه، فضای کوچکی را با استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای از فضای کلی جدا نمایید.

چگونه اداره خود را با پارتیشن شیشه‌ای حرفه‌ای جلوه دهیم؟

از ویژگی‌های بارز پارتیشن‌های شیشه‌ای به روز بودن و مدرن بودن آها است. هنگامی که چنین سازه‌هایی را مشاهده می‌کنید ناخودآگاه چنین حسی در شما القا می‌شود که با یک سازه شیک و بدیع روبرو هستید. این محصولات به گونه‌ای ساخته شده‌اند که می‌توانند نور را از خود عبور دهند که این امر سبب می‌شود که فضا از روشنایی زیادی برخوردار باشد و حس سرزندگی را به کارکنان و ارباب رجوع‌ها منتقل نماید.

همچنین در گذشته که از دیوار‌های آجری و گچی استفاده می‌شد، به هنگام نظافت آنچنان محیط تمیز به نظر نمی‌آمد. در نقطه مقابل به هنگام نظافت پارتیشن‌‌های شیشه‌ای، حس تمیزی و نظافت قابل لمس است. طبیعتاً قرار گیری در محیطی که منظم و پاکیزه است حس خوبی را به همراه خواهد داشت. برای حرفه‌ای جلوه دادن محیط اداره خود با استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای لازم نیست کار زیادی انجام دهید، تنها کافی است که از این محصولات استفاده کنید.

آموزش نگهداری اصولی از پارتیشن شیشه‌ای اداری

برای اینکه شیشه‌های سکوریت ساخته شوند، باید بطور ناگهانی حرارت داده شده و سرد شوند. از این رو این شیشه‌ها در برابر ضربه و حرارت بسیار مقاوم بوده و به راحتی شکسته نمی‌شوند. این شیشه‌ها در اثر شکستن به قطعات ریز تبدیل می‌شوند. این قطعات لبه‌ی چندان تیزی نداشته و صدمه و جراحت زیادی به اطراف وارد نمی‌کنند.

آموزش نگه‌داری اصولی از پارتیشن شیشه‌ای اداری

طبیعتا هر محصولی هر چه قدر که باکیفیت باشد باز هم به مراقبت و نگه‌داری نیاز دارد. مقاومت پارتیشن‌های شیشه‌ای بستگی به نوع شیشه‌ای دارد که در آن‌ها تعبیه شده است. با این وجود اکثر آن‌ها در برابر فشار و ضربه مقاوم هستند. این دسته از محصولات در کیفیت‌های بالایی تولید می‌شوند، اما با این حال باید به نگه‌داری اصولی از آن‌ها واقف باشید.

  • از بهترین ویژگی‌ پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌توان به این مورد نیز اشاره کرد که می‌توانید آن‌ها را از محل تعبیه شده جدا نمایید و در جای دیگری استفاده کنید. به عنوان مثال اگر دفتر شرکت و یا خانه شما اجاره‌ای است، می‌توانید در زمان جابه‌جایی آن‌ها را نیز با خود به مکان جدید انتقال دهید. در این مورد باید دقت عمل زیادی داشته باشید و با احتیاط کامل آن‌ها را جابه‌جا نمایید.
  • از آن‌ جهت که جنس این نوع از پارتیشن‌ها از شیشه است، بهتر است در هنگام تمیز کردن آن‌ها مواظب باشید که خراشیدگی بر روی آن‌ها ایجاد نشود. برای تمیز کردن پارتیشن شیشه‌ای لمینت، بهتر است از شوینده‌های ضعیف و یک دستمال مرطوب بهره ببرید. از طرفی دیگر می‌توانید از مایع‌های شیشه شور برای تمیز کردن پنل‌های شیشه‌ای استفاده کنید.
  • در صورت نیاز به تعمیر، بهتر است در اسرع وقت برای تعمیر آنان اقدام نمایید. با گذشت زمان مشکل بزرگ‌تر می‌شود و در مواردی ممکن باعث به وجود آمدن مشکلات دیگری نیز شود.

کلام آخر

پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌توانند جایگزین مناسبی برای مصالح ساختمانی سنتی باشند. چرا که هم مقرون به صرفه‌تر و هم به‌روزتر از آن‌ها هستند. تنها کافی است که در نگهداری آن‌ها کوشا باشید تا نهایت بهره را از آنها ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره قیمت رایگان
اسکرول به بالا