انواع شیشه ضد سرقت چیست ؟

انواع شیشه ضد سرقت چیست ؟ - شرکت شیشه ساختمانی زیما

امروزه خیلی از مردم از تهدیدات خارجی همانند دزدی هراس دارند، برای همین دلشان می‌خواهد که در منزل یا محل کار و یا حتی در اتومبیل خود امنیت بالایی داشته باشند. برای همین می‌توانیم به آنها شیشه‌های ضد سرقت را پیشنهاد کنیم. در این مقاله به این موضوع که شیشه ضد سرقت چیست می‌پردازیم و به انواع مختلف آن اشاره خواهیم کرد.

فهرست مطالب

شیشه ضد سرقت چیست؟

شیشه‌های ضد سرقت شیشه‌هایی هستند که از امنیت بسیار بالایی نسبت به شیشه‌های دیگر برخوردار هستند. با توجه به اینکه در ساخت این شیشه‌ها از چند لایه لمینت سازی استفاده شده است بنابراین در مقابل ضربه‌های مختلف بسیار مقاوم‌ هستند. در ساخت این شیشه‌ها باید به مواردی از قبیل تعداد لایه، جنس شیشه، نوع تلق، ضخامت لایه‌ها‌، عملیات حرارتی که روی آنها انجام می‌شود توجه کرد.

ساختار این شیشه‌ها به گونه‌ای است که در صورت ضربه، ساختار شیشه به هم چسبیده می‌مانند و شیشه خرد و از هم جدا نمی‌شوند. در نتیجه از هم نمی‌پاشد و مسیر عبوری برای مزاحمین ایجاد نمی‌کند.

شیشه‌های ضد سرقت کاربرد فراوانی دارند به عنوان مثال می‌توانیم به ویترین مغازه‌ها اشاره کنیم که اگر کسی قصد سرقت از مغازه را داشت نتواند شیشه‌های ویترین را بشکند و اموال را به سرقت ببرد.

انواع شیشه ضد سرقت

از انواع مختلف شیشه ضد سرقت می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

شیشه ضدگلوله

این شیشه‌ها با توجه به اینکه از چند لایه مختلف ساخته شده‌اند در صورت برخورد گلوله به آنها به هیچ عنوان  نمی‌شکنند و خرد نمی‌شوند بلکه اجزای آن به هم می‌چسبند و از ورود گلوله به درون جلوگیری می‌کنند. به طور کلی می‌توان گفت هر چقدر لایه‌های این شیشه‌ها بیشتر باشد توانایی جذب گلوله آنها نیز بیشتر می‌شود. معمولاً از این نوع شیشه‌ها در مکان‌هایی که احتمال سرقت بالاست استفاده می‌شود.

شیشه فلوت

این شیشه‌ همان شیشه‌ ساده و تختی هست که در ساخت پنجره‌ها از آن استفاده می‌شود. تنها فرقی که این شیشه‌ها با شیشه‌های دیگر دارد، این است که در ساخت آنها از عملیاتی همچون حرارت دادن استفاده می‌کنند که این عمل باعث می‌شود که شیشه ایمن شود. در ساخت این شیشه‌ها بعد از حرارت شیشه، آن را در استخر قلع‌دار شناور می‌کنند که باعث می‌شود سطح آنها صاف و سیقلی شود. همچنین بهتر است بدانید که بر روی این شیشه‌ها می‌توان طرح‌های مختلفی را ایجاد کرد.

شیشه ضد حریق (آتش‌سوزی)

از این شیشه‌ها معمولاً در لوازم آشپزخانه مانند قابلمه‌ها و اجاق گاز و… و یا بخاری‌ها و لوازمی که در مقابل حرارت هستند استفاده می‌شود. این شیشه‌ها با استفاده از فناوری‌های نانو در مقابل حرارت مقاوم می‌شوند.

شیشه دوجداره

این شیشه‌ها از چند لایه شیشه تشکیل شده‌اند و برای همین عایق رطوبت و صدا بحساب می‌آیند. لایه‌های این شیشه با فاصله کم از هم قرار گرفته‌اند و در بین آنها گازهای بی‌اثر مانند آرگون قرار دارد که باعث شده این شیشه‌ها عایق و ایمن شوند.

شیشه رفلکس

این شیشه‌ها ساختاری منعکس کننده دارند، یعنی با تابش نور به آنها تصاویر را بازتاب می‌دهند. در طول روز این شیشه‌ها مانند آینه کار می‌کنند و تصاویر را نشان می‌دهند، ولی در طول شب برعکس آن بازتابنده تصاویر داخل می‌باشند.

شیشه ضد سرقت مسطح

این شیشه‌ها به صورت ساده و مشجر ساخته می‌شود و در ساختمان‌ها قابل استفاده هستند. در بین لایه‌های این شیشه‌ها توری فلزی قرار داده می‌شود که آنها را ایمن می‌سازد. این شیشه‌ها برای کارگاه‌ها و آسانسورها و… که ایمنی بالایی نیاز دارند مناسب است.

شیشه ضد سرقت خمیده و منحنی

امروزه این شیشه‌ها با تکنولوژی‌های جدید و مقاوم ساخته می‌شود و از آنجایی که به هر مدل منحنی دلخواه ساخته می‌شوند کار مردم را در امر دکوراسیون راحت‌تر کرده است. این شیشه‌ها حتی به صورت استوانه نیز ساخته می‌شوند.

انواع شیشه رنگی ضد سرقت

این شیشه‌ها به دو روش ساخته می‌شود، یا باید شیشه‌ها را داخل مذابی از رنگ قرار دهند و یا باید هنگام ساخت مواد شیمیایی اضافه کنند که شیشه رنگی شود. از این شیشه‌ها برای دکوراسیون و زیباسازی فضا استفاده می‌شود.

شیشه لمینت یا چند لایه

این شیشه‌ها از چند لایه ساخته شده‌اند و نسبت به دیگر نوع شیشه‌ها ایمن‌تر می‌باشند.

شیشه میرال

در ساخت این شیشه‌ها از حرارت استفاده می‌شود تا مقاوم شوند. از خصوصیات این شیشه‌ها این است که در صورت خرد شدن ریز و برنده نمی‌شوند یعنی خطرناک نیستند.

کاربرد شیشه ضد سرقت

  • شیشه ضد سرقت در پنجره: شیشه‌های ضد سرقت کاربرد فراوانی در پنجره‌های همه مکان‌ها از جمله ساختمان‌ها، کارگاه‌ها، بانک‌ها و… دارند و باعث ایجاد امنیت می‌شوند.
  • شیشه ضد سرقت در خودرو: این شیشه‌ها در تمامی خودروها کاربرد دارند تا مانع سرقت از خودروها شوند.
  • شیشه ضد سرقت در طلافروشی: طلا فروشی‌ها نیاز بالایی به امنیت دارند برای همین با استفاده از این شیشه‌ها در ویترین و مغازه خود، خیال خود را از این بابت راحت کنید.
  • شیشه ضد سرقت در صرافی: کسانی که در صرافی‌ها کار می‌کنند با استفاده از شیشه ضد سرقت می‌توانند مغازه را از لحاظ ایمنی بالا ببرند.

مزایای شیشه ضد سرقت

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم که شیشه ضد سرقت چه مزایایی دارد، می‌توان گفت همانطور که از نامش مشخص است ضد سرقت بوده و امنیت را بالا می‌برد. این شیشه در صورت شکستن خرد نمی‌شود و  خطری ایجاد نمی‌کند. همچنین این شیشه‌ها با ساختار منحصر به فرد به عنوان عایق صوتی و حرارتی عمل کرده و از ورود آلودگی به محیط جلوگیری می‌کند.

قیمت شیشه ضد سرقت

در این ‌باره نمی‌توان قیمت خاصی برای این شیشه در نظر گرفت. در واقع همانطور که مشخص است قیمت شیشه‌ها به متراژ، جنس و نوع آن‌ها بستگی دارد، ولی می‌توان گفت که با توجه به امنیت بالایی که به کسب و کار شما می‌دهد قیمت آن قطعاً مناسب می‌باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره قیمت رایگان
اسکرول به بالا