کابین دوش جکوزی دار چیست ؟

کابین دوش جکوزی دار چیست - شرکت شیشه ساختمانی زیما دیجی کالا

با مدرنیته شدن جوامع در طراحی‌های داخلی نیز شاهد پیشرفت چشمگیری بوده‌ایم. دکوراسیون‌های شیک داخلی را می‌توان به هر بخشی از خانه اعمال کرد و بخش سرویس و حمام نیز از این قائده مستثنی نیستند. تا به امروز طرح‌های زیادی را برای این قسمت طراحی کرده‌اند. کابین دوش جکوزی‌دار یکی از این موارد می‌باشد که جدیدترین و به روزترین دکوراسیون حمام محسوب می‌شود. در این مقاله قصد داریم درباره این موضوع بیشتر بحث کنیم پس با ما همراه باشید. کابین دوش جکوزی دار چیست و چه کاربردی دارد؟

فهرست مطالب

کابین دوش جکوزی دار چیست؟

در وهله اول بهتر است درباره کابین دوش‌ها اطلاعاتی را به دست آورید. کابین دوش به یک اتاقک کوچک گفته می‌شود که به عنوان یک حمام مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین آنها به طور ثابت در یک مکان معین نصب می‌گردند. حال اگر کابین دوش‌ها به جکوزی هم مجهز باشند به آنها کابین دوش جکوزی‌دار می‌گویند. این امکانات به صورت آماده و از پیش ساخته به محل مورد نظر منتقل می‌شوند.

در رابطه با شکل ظاهری کابین دوش‌ها باید گفت که آنها به شکل یک کابین شیشه‌ای می‌باشند که امکانات یک جکوزی را نیز برای افراد فراهم می‌کنند. در ادامه مطلب درباره جکوزی توضیحات بیشتری را ارائه خواهیم داد.

جکوزی چیست؟

جکوزی شبیه یک حوض کوچک است و لوله‌هایی در دیواره‌های آن تعبیه شده است که به وسیله پمپ‌هایی آب را با فشار زیاد به فضای درونی جکوزی هدایت می‌کنند. هدف از انتقال آب با فشار زیاد به فضای داخلی جکوزی، ماساژ دادن عضله‌های مختلف بدن می‌باشد. در واقع می‌توان گفت که جکوزی یک نوع ماساژ آبی را در اختیار افراد قرار می‌دهد. طرز استفاده از آن نیز بسیار ساده است، بدین گونه که تنها کافی است درون حوضچه قرار گیرید.

 پیرو آن با قرار گیری در جکوزی بدن شما در معرض برخورد آب‌هایی هستند که با فشار زیادی به بیرون پمپاژ می‌شوند. در بسیاری از مواقع جهت رفع درد مفاصل، استخوان‌ها و عضلات، استفاده از جکوزی توصیه می‌شود. در بعضی از جکوزی‌ها یک یا چند پله یا پاشویه نیز وجود دارد. این آپشن نیز به منظور ماساژ پا ساخته شده است.

انواع کابین دوش جکوزی دار

در بازار مدل‌های مختلفی از کابین دوش جکوزی دار موجود می‌باشد که براساس ویژگی‌هایی همچون مواد، مکانیسم و طراحی به چندین دسته تقسیم می‌شوند. برخی از مدل‌ها تنها به امکانات اولیه مثل سیستم جت گردش آب اکتفا می‌کنند. اما در بعضی از مدل‌های دیگر امکانات بیشتری وجود دارد نظیر: آب نور درمانی، نورپردازی، محفظه نگهداری از نمک و روغن‌های مخصوص و…

در این بخش از مقاله توضیحاتی درباره انواع کابین‌های دوش جکوزی‌دار را برای شما شرح خواهیم داد تا با انواع مدل‌های آن آشنایی پیدا کنید.

کابین دوش جکوزی دار جت آب

اگر درباره جکوزی‌ها اطلاعات نسبی هم داشته باشید، قطعاً می‌دانید که سیستم جت آبی جزو اولین و ابتدایی‌ترین امکانات یک جکوزی محسوب می‌شود. این نوع از کابین‌های دوش از فشار و قدرت زیادی برخوردار می‌باشند که به طبع آن ماساژ آبی با کیفیتی را در اختیار افراد قرار می‌دهند.

کابین دوش جکوزی دار جت آب بسیار کاربردی می‌باشد، امّا دو ایرادی به این مدل‌ها وارد است. اولین مورد در رابطه با تراپی نمک‌ها و روغن‌های مخصوص می‌باشد که در این خصوص امکانات زیادی را در اختیار شما قرار نمی‌دهد. دومین مورد درباره رسوب کردن لوله‌های جکوزی‌ها می‌باشد. به علت باقی ماندن آب در لوله‌ها، امکان رسوب کردن لوله‌ها وجود دارد که به طبع آن بایستی آنها را مرتباً تعمیر نمود. در این مدل از کابین دوش جکوزی دار، جنس بدنه وان‌ها فایبر گلاس یا آکریلیک می‌باشد.

کابین دوش جکوزی دار جت هوا

به منظور ایجاد جریان در وان از جت هوا در کابین دوش جکوزی دار استفاده می‌کنند. از این رو به دلیل وجود این دسته از امکانات در این نوع از کابین‌ها برای هیدروتراپی نیز از آنها بهره می‌برند. در این دسته از کابین‌های دوش جکوزی دار جهت وارد کردن روغن‌ها و نمک‌های درمانی جایگاه‌هایی تعبیه شده‌اند. این مورد را نیز به یاد داشته باشید که در بعضی مواقع عملکرد آنها صدا دار می‌باشد‌.

کابین دوش جکوزی فریم دار

اولین حمام‌های شیشه‌ای که تولید شده است از نوع فریم دار می‌باشد. چهارچوب این نوع از کابین‌های دوش فلزی است که گاهاً جنس آنها از استیل و یا گاهاً از جنس مس می‌باشد. به عبارتی وزن شیشه‌های کابین بر روی چارچوب‌ها قرار گرفته‌ است. برای تمییز این موضوع باید گفت که کارکرد کابین‌های شیشه‌ای دوش جکوزی‌دار با کابین‌های شیشه‌ای حمام ساده متفاوت می‌باشد، امّا از لحاظ ساختار بیرونی شبیه هم هستند.

کابین دوش جکوزی بدون فریم

این نوع از کابین‌های دوش جکوزی‌دار با جدیدترین تکنولوژی روز دنیا ساخته شده‌اند، پس با این اوصاف نسبت به نمونه‌های دیگر مدرن‌تر می‌باشند. زیرا در ساخت آنها ظرافت خاصی به کار رفته است که به طبع آن جلوه زیبایی را به فضا می‌بخشند. اگر به دنبال دکوراسیونی شیک و لوکس هستید توصیه می‌شود که از کابین دوش جکوزی بدون فریم استفاده کنید.

کابین دوش جکوزی کروماتراپی

برخی از کابین‌های دوش جکوزی‌دار امکاناتی را برای افراد فراهم می‌کنند که اشخاص می‌توانند از آنها برای مصارف درمانی و تراپی نیز بهره ببرند. کابین‌ دوش جکوزی کروماتراپی با نورپردازی کروماتراپی خود توانسته است از لحاظ درمانی و تراپی نیز به خوبی عمل کند. این نوع از کابین‌ها علاوه بر ویژگی‌های درمانی از منظر بصری نیز پیشتاز هستند. در نتیجه این دسته از کابین‌ها هم از بابت کارکرد و هم از بابت ظاهری از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشند.

چرا کابین دوش جکوزی دار؟

طبیعتاً در هنگام خرید یک محصول باید دلایل کافی وجود داشته باشد تا شما برای خرید و استفاده از آن محصول ترغیب شوید. ممکن است در نگاه اول نیز نسبت به خرید کابین دوش جکوزی دار تردید داشته باشید، امّا اگر درباره مزایا و کاربرد آن مطلع شوید احتمال دارد که برای خرید و استفاده از آن زمان را از دست ندهید.

این کابین‌ها علاوه بر دوش حمام، امکانات دیگری نظیر سیستم گرمایشی، ایجاد بخار در کابین دوش جکوزی‌دار، سیستم پمپاژ آب با قدرت زیاد جهت ماساژ دادن و… وجود دارد که سبب شده است افراد این نوع از کابین‌های دوش را انتخاب نمایند. همچنین خرید کابین دوش جکوزی‌دار نسبت به ساخت یک جکوزی هزینه کمتری را در بر‌ می‌گیرد.

قیمت کابین دوش جکوزی‌دار

با توجه به این که کابین‌های دوش جکوزی دار در انواع مختلفی تولید و به بازار عرضه می‌شوند، نمی‌توان در این مقاله به یک قیمت واحدی اشاره کرد. چرا که هر یک از کابین‌های ذکر شده امکانات و مزایای منحصر به ‌فردی دارند که قیمت نهایی آنها را تعیین می‌کنند. البته در تعیین قیمت آنها می‌توان جنس مواد و نوع یراق آلات به کار رفته را نیز دخیل دانست. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دقیق می‌توانید با شماره تماس‌های موجود تماس حاصل فرمایید و از مشاوره مشاوران ما بهره ببرید.

تماس با ۰۲۱۴۴۸۶۰۸۶۱

نمونه کارهای شرکت زیما

کابین دوش جکوزی‌دار یک محصول کاربردی می‌باشد که علاوه بر کاربردی که دارد جلوه‌ای شیک و زیبایی را نیز برای دکوراسیون شما به ارمغان می‌آورد. در این مقاله سعی ما بر آن بود که درباره این محصول اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم، امیدواریم مطالب فوق در این راه کمک شایانی به شما کرده باشد.

آیا با شرکت شیشه ساختمانی زیما آشنا هستید؟ می‌توانید نمونه‌ای از تجربیات ما را در ادامه مشاهده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
هرگونه سوالی دارید از ما بپرسید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم.