پارتیشن شیشه ای ریلی یا متحرک چیست؟

پارتیشن شیشه ای ریلی یا متحرک چیست؟ - شرکت مهندسی برند زیما

افرادی که سعی دارند در منازل و یا مکان‌های اداری، قسمت‌های مختلف را از هم جدا کنند و از فضا به صورت بهینه‌تر استفاده کنند، می‌توانند از پارتیشن استفاده کنند. در واقع پارتیشن‌ها هم به صورت ثابت و هم به صورت متحرک مورد استفاده قرار می‌گیرد. پارتیشن شیشه ای ریلی نوعی از پارتیشن‌های متحرک می‌باشند که به دلیل سهولت در استفاده طرفداران زیادی دارند. موضوع این مطلب ما هم پارتیشن‌های ریلی و محرک می‌باشد که در ادامه به توضیح آن می‌پردازیم و به انواع مختلف آن اشاره می‌کنیم.

فهرست مطالب

پارتیشن شیشه ای ریلی یا متحرک چیست؟

پارتیشن شیشه‌ای متحرک یکی از انواع پارتیشن‌ها می‌باشد که بسیار محبوب است و کاربردهای فراوانی دارد. پارتیشن متحرک علاوه بر این که به راحتی قابل استفاده است، انعطاف‌پذیر نیز می‌باشد و اینگونه نیست که فضای زیادی را احاطه کند. از پارتیشن‌های متحرک بیشتر برای مکان‌هایی که به ساخت موقت احتیاج دارند استفاده می‌شود. این پارتیشن‌ها با استفاده از بست‌های مخصوص به زمین وصل می‌شوند و اگر زمانی نیاز به باز شدن آنها بود می‌توان آنها را به راحتی باز و از زمین جدا کرد و به راحتی جابه‌جا نمود.

پارتیشن ریلی متحرک به نوعی از پارتیشن‌ها گفته می‌شود که از محور بالایی و پایینی خود قابلیت جابه‌جایی و باز و بسته شدن دارند. همچنین اگر این سازه‌ها از جنس شیشه باشند نمای زیباتری ایجاد می‌کنند. همچنین با استفاده از آنها می‌توان مکان را روشن‌تر کرد و به فضای بیرونی احاطه بیشتری داشت.

اگر به دنبال این هستید که فضای‌های یک مکان را از هم جدا کنید و صداهای دیگر قسمت‌ها به محیط شما نرسد، ولی در عین حال بتوانید دیگر مکان‌ها را هم رسد کنید پارتیشن متحرک شیشه‌ای گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. اگر از پارتیشن متحرک استفاده می‌کنید هر زمان که دلتان خواست می‌توانید تقسیم محیط مکان را عوض کرده و تغییر دکوراسیون انجام دهید و مکان را به هر صورتی که دلتان خواست دکور کنید.

انواع پارتیشن شیشه ای ریلی

به طور کلی می‌توان گفت که پارتیشن‌ها با توجه به نوع شیشه‌هایی که دارند و با توجه به ابعاد و سایر می‌توانند انواع مختلفی داشته باشند. پارتیشن‌های ریلی یکی از انواع پارتیشن‌های شیشه‌ای متحرک می‌باشند که برای محیط اداری بسیار مناسب می‌باشند. پارتیشن‌های متحرک بر خلاف یک پارتیشن ثابت می‌توانند به راحتی جابه‌جا شوند و به راحتی می‌توان برای چیدمان مختلف از آن‌ استفاده کرد. همچنین پارتیشن‌های متحرک و ریلی می‌توانند چند نوع مختلف داشته باشند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

پارتیشن متحرک ریلی که به راحتی باز و بسته می‌شود، می‌تواند به صورت چرخدار هم باشد. این نوع پارتیشن، همان گونه که از نامش پیداست با استفاده از چرخ‌های مخصوص قدرت جابه‌جایی را پیدا می‌کنند. این‌گونه پارتیشن‌ در صورت عدم استفاده به راحتی و به صورت جدا قابل فروش هستند. در ادامه می‌توان گفت که پارتیشن ریلی می‌تواند به صورت آکاردئونی هم باشند که از مخلوط چوب و ام‌دی‌اف با پارتیشن شیشه‌ای حاصل می‌شود و یا می‌تواند به صورت پانلی و یا فریم‌لس و یا هم چنین کرتین وال و… هم باشد.

مزایای پارتیشن شیشه ای ریلی

از مزایای اصلی همه پارتیشن‌ها همچون پارتیشن شیشه‌ای ریلی می‌توان به این موضوع اشاره کرد که می‌توان با استفاده از آنها فضا را از هم جرا کرد و هزینه هنگفتی برای این مورد پرداخت نکرد و با قیمت مناسبی آن را به پایان رساند. با استفاده از پارتیشن ریلی دیگر احتیاجی به هزینه‌های زیاد ندارید که بتوانید با آن دیوارهایی برای جداسازی فضا بسازید.

 یکی دیگر از مزایای پارتیشن ریلی شیشه‌ای این است که بتوانید در مکان مورد نظر برای خود مکانی خصوصی ایجاد کنید که مانند اتاق برای شما باشد و در آن احساس راحتی کنید. همچنین در ادارات مختلف می‌توان برای کارکنان فضای جدا از هم طراحی کرد که در آن مکان بتوانند به راحتی به کار خود برسند و دیگر چیزی مزاحم کارشان نباشد.

با توجه به این که این پارتیشن‌ها ضد نویز هستند می‌توان آنها را به منظور عدم ورود صدا و عدم قاطی شدن صداها در قسمت‌های مختلف استفاده کرد و از صداهای بیرونی در امان بود. از مزایای دیگر پارتیشن ریلی شیشه‌ای این است که با استفاده از آن می‌توان مکان مدرن و شیکی برای خود ساخت و در صورت عدم نیاز به آن به راحتی آن را جمع و جابه‌جا کرد.

معایب پارتیشن شیشه ای ریلی

پارتیشن‌ ریلی شیشه‌ای هم مانند بقیه موارد می‌تواند معایب مخصوص خود را داشته باشد که به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد. به طور مثال شاید پارتیشن شیشه‌ای حریم خصوصی شما را قابل دید کند و شما نتوانید در مکان خود راحت باشید. البته این مورد حتما راه‌ حلی هم خواهد داشت که آن استفاده از شیشه‌های مات و طرحدار و یا آکوستیک است که فضای داخلی قابل دید نباشد.

 عیب بعدی آن است که شیشه مقاومت کمی نسبت به ضربه‌های سنگین دارد و ممکن است فرو بریزد. برای این منظور هم می‌توانید از شیشه‌های دوجداره و سه جداره استفاده کنید که مقاومت بیشتری داشته باشند.

مورد دیگر این است که شیشه عایق حرارتی مناسبی نیست که برای این مورد هم می‌توان از شیشه‌های دو یا سه جداره استفاده کرد تا بتوان حرارت را کنترل کرد. در نهایت می‌توانیم بگوییم که نظافت این نوع پارتیشن می‌تواند سخت باشد و تلاش زیادی بطلبد.

مقایسه پارتیشن شیشه ای متحرک و ثابت

همانطور که از نام این پارتیشن‌ها مشخص است پارتیشن شیشه‌ای ثابت، به صورت ثابت قرار می‌گیرد و دیگر قابل جابه‌جایی نیست و در یک مکان قرار می‌گیرد. همچنین اگر بخواهید دکور را تغییر دهید و آن را به مکان دیگری ببرید قطعا این کار راحت نخواهد بود و باید به کل آن را باز کنید. ولی پارتیشن متحرک این‌گونه نیست و به راحتی و با کوچک‌ترین حرکتی می‌توانید مکان آن را تغییر داده و آن را جابه‌جا کنید.

نمونه کارهای شرکت زیما

با توجه به مطلب بالا می‌توان گفت که پارتیشن‌های ریلی متحرک و شیشه‌ای به گونه هستند که با استفاده از آنها می‌توان به راحتی قسمت‌های مکان را از هم جدا کرد و در صورت عدم نیاز به آن، آن را جابه‌جا کرد و به مکان دیگری برد و یا حتی آن را فروخت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
هرگونه سوالی دارید از ما بپرسید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم.