چرا دفتر شیشه ای؟

چرا دفتر شیشه ای؟ - شرکت شیشه ساختمانی زیما

امروز مدرن بودن و به روز بودن دفاتر برای ارتباط موثر با مشتری و بهبود عملکرد نیروهای انسانی پر اهمیت می‌باشد. بنابراین باید طبق حالت‌های به روز شده و مدرنیته پیش برویم. دفتر شیشه ای، از جمله طرح های زیبا و مدرن حال حاضر می‌باشد.

فهرست مطالب

چرا دفتر شیشه ای؟

دفاتر شیشه‌ای یا پارتیشن‌های شیشه‌ای به علت نمای زیبا و چشم نواز در دفاتر اداره‌ای، امکان زیر نظر داشتن و کنترل کردن کارمندان توسط مدیران را دارد. نسبت به نوع کارکرد آنها، علاوه بر ایجاد فضای شیک و چشم نواز،  موجب ترغیب مشتریان و کارمندان می‌گردد و کارمندان را نیز به کار تشویق می‌نماید تا کارمندان عملکرد بهتری را از خود نشان بدهند و در نتیجه راندمان کاری را افزایش می‌دهد. با استفاده از دفاتر شیشه‌ای فضا را تفکیک می‌کنیم، بدون اینکه خللی در میزان نور طبیعی و وسعت دید محیطی و فضا ایجاد کنیم.

همچنین این سازه‌ها به عنوان عایقی در برابر نوسانات برقی در محیط‌هایی که دارای الکتریسیته هستند، عمل کند و امنیت را در اتاق و محل کار برای کارمندان و مدیران ایجاد می‌کند. این دفاتر شیشه‌ای به عنوان عایق صوتی نیز می‌توانند عمل نمایند. بنابراین یکی از دلایلی که شما را برای استفاده از  دفتر شیشه‌ای ترغیب می‌کند، آکوستیک بودن و ایجاد عایق صوتی قوی می‌باشد. در صورتی که فضای کاری نسبت به تعداد اعضای تیم کوچک باشد،  میزان سر و صدا بیشتر خواهد شد. به این منظور می‌توان از دفتر یا پارتیشن شیشه‌ای استفاده کرد که تا حدودی این سر و صدا کنترل شود.

شفافیت و افزایش میزان نور طبیعی در محیط کار از دلایل دیگر استفاده از دفاتر شیشه‌ای می‌باشد. بخشی از نور توسط نور طبیعی تامین می‌گردد که بستگی به تعداد پنجره و درهای دفاتر دارد. در صورتی که میزان نور در فضا کافی نباشد با استفاده از دفترهای شیشه‌ای یا پارتیشن‌بندی می‌توان این مشکل را برطرف کرد.

دفتر شیشه‌ای می‌تواند میزان نور طبیعی در یک مکان را به حداکثر برساند که با افزایش میزان روشنایی میزان انرژی و روحیه کارمندان نیز افزایش می‌یابد. علاوه بر آن نورپردازی مصنوعی کاهش یافته در کنترل هزینه‌های برق دفاتر نیز تاثیر‌گذار می‌باشد. با استفاده از دفتر شیشه‌ای مات و یا رنگی می‌توان به افزایش حریم خصوصی کارمندان کمک کرد و علاوه بر این که تا حدودی فعالیت کارمندان تحت کنترل شما می‌باشد حریم خصوصی آنها نیز رعایت می‌شود.

دفتر شیشه‌ای، دفتری می‌باشد که توسط پارتیشن‌های شیشه‌ای تفکیک و جداسازی شده‌اند. پارتیشن شیشه ای در واقع یک دیوار شیشه‌ای می‌باشد که ظاهر زیبا و تاثیرگذاری را به دفتر و محل کار  می‌بخشد. از پارتیشن‌ها به منظور تفکیک سازی و همچنین امنیت خصوصی سازی در دفاتر استفاده می‌شود. پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری، بهترین راه حل برای نمایش فضای داخلی یک اتاق و همچنین نمایش عملکرد بهتر کارمندان می‌باشد که علاوه بر داشتن جلوه خاص و زیبایی مثال زدنی، از مقاومت و استحکام بالایی نیز برخوردار هستند.

پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری، از انواع شیشه سکوریت با ضخامت بالا و مقاوم در برابر حرارت و دما طراحی و تولید می‌گردند که انواع و اقسام مختلفی را دارند. این نوع از پارتیشن‌های شیشه‌ای اغلب به صورت تمام قد و یا نیم قد که بستگی به نوع سفارش و نوع کاربرد مشتری دارد، می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

با استفاده از دفتر شیشه‌ای یک اتاق را می‌توانید به گونه‌ای تفکیک کنید که فضای اداری بزرگ‌تر و راحت‌تری را به وجود آورید. استفاده از دفتر شیشه‌ای روش آسان و مقرون به صرفه برای مدرنیزه کردن محل کار یا فضای صنعتی می‌باشد. همانطور که می‌دانید تنظیمات یک دفتر، مستقیماً بر جو و عملکرد آن تاثیرگذار است و باید از نظر زیبایی شناسی دلپذیر و دارای چیدمان مناسب و منطقی باشد. در صورتی که مایل به ایجاد فضای داخلی مثبت و سازنده و مدرن هستید، از دفاتر شیشه‌ای بهتر است در طراحی خود بهره ببرید.

به منظور ایجاد تغییر شکل در فضای داخلی دفتر کار، می‌توان از دفاتر شیشه‌ای استفاده کرد. علاوه بر آن دفتر شیشه‌ای بیشتر برای سالن‌های تاریک و کم نور که بی‌روح هستند، کاربردی و مناسب‌تر می‌باشد. زیرا باعث ایجاد خطای دید می‌شود و فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد و نور طبیعی را به خوبی انتقال می‌دهد. این دفاتر و پارتیشن‌های شیشه‌ای در مکان‌هایی مانند دفاتر، هتل‌ها، سالن‌های ورزشی، اتاق‌های مجلل و سالن‌های اجتماعات کاربرد دارند، امّا به طور گسترده برای دفاتر و محل کار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دفتر شیشه‌ای مزایای غیر قابل انکاری را دارد. از جمله مزایای آن، منعطف بودن در مقیاس پذیری و اصلاح آن می‌باشد و برخلاف دیوار‌های معمولی، برای استفاده موقت آسان و سازگار می‌باشند. همانطور که اشاره شد، به دلیل شفافیت این دفاتر، نور طبیعی در اتاق افزایش می‌یابد و فضای باز و  آرام‌تری از لحاظ بصری ایجاد می‌نماید. نصب این دفاتر در ادارات بسیار آسان است و موجب افزایش بهره وری در نیروی کار می‌گردد و با آگاهی از اینکه تحت نظارت مداوم توسط مدیران می‌باشند، کار را با دقت بیشتری به انجام می‌رساند.

فضای خفه و دلسرد‌کننده برای کارمندان از بین می‌رود و با ایجاد فضای شفاف کارمندان به پاسخگویی بهتر تشویق می‌شوند. این دفاتر شیشه‌ای نقش عایق صوتی را  ایفا می‌کنند. تعمیر و نگهداری آن  نیز آسان می‌باشد و می‌توان از یک محلول تمیز‌کننده برای پاک کردن آن‌ها استفاده نمود. همچنین این دفاتر دوام و ماندگاری بالایی دارند، زیرا با توجه به استفاده روزمره و مداوم در شرکت‌ها، این دفاتر شیشه‌ای مقاومت بسیار بالایی در برابر فرسایش از خود نشان می‌دهند.

برخی از افراد باور دارند که دفاتر شیشه‌ای حریم خصوصی کارمندان را از بین می‌برد، امّا بر خلاف تصور عموم، نصب دفاتر شیشه‌ای خللی در حریم خصوصی افراد ایجاد نمی‌کند. امّا اگر جزوه این دسته از افراد هستید، بهتر است برای حفظ حریم شخصی اعضای تیم، از شیشه‌های مات در دفاتر شیشه‌ای استفاده نمایید.

درخواست مشاوره قیمت دفتر شیشه ای

در صورتی که برای نصب و ساخت دفتر شیشه ای خود هنوز سوالی داری می‌تونی با زدن دکمه پایین و تکمیل فرم منتظر تماس کارشناسان ما باشید.

مقاله مرتبط پارتیشن شیشه ای اداری

در صورتی که تمایل دارید که محیط اداری خودتون رو با پارتیشن اداری تفکیک کنید ولی نگرانی‌های زیر دارید:

مقاله ما با عنوان «تاثیر پارتیشن شیشه ای در دکوراسیون محیط اداری» از دست ندهید.

مروری کوتاه بر این مقاله

تشکر می‌کنیم از شما که تا اینجا با ما همراه بودی در ادامه به صورت پرسش و پاسخ با شما هستم تا مروری کوتاهی بر عناوین این مقاله داشته باشیم:

دفتر شیشه‌ای، دفتری می‌باشد که توسط پارتیشن‌های شیشه‌ای تفکیک و جداسازی شده‌اند. پارتیشن‌های شیشه‌ای در واقع یک دیوار شیشه‌ای می‌باشد که ظاهر زیبا و تاثیرگذاری را به دفتر و محل کار  می‌بخشد. از پارتیشن‌ها به منظور تفکیک سازی و همچنین امنیت خصوصی سازی در دفاتر استفاده می‌شود. پارتیشن‌های شیشه‌ای اداری، بهترین راه حل برای نمایش فضای داخلی یک اتاق و همچنین نمایش عملکرد بهتر کارمندان می‌باشد که علاوه بر داشتن جلوه خاص و زیبایی مثال زدنی، از مقاومت و استحکام بالایی نیز برخوردار هستند.

با استفاده از دفتر شیشه‌ای یک اتاق را می‌توانید به گونه‌ای تفکیک کنید که فضای اداری بزرگ‌تر و راحت‌تری را به وجود آورید. استفاده از دفتر شیشه‌ای روش آسان و مقرون به صرفه برای مدرنیزه کردن محل کار یا فضای صنعتی می‌باشد. همانطور که می‌دانید تنظیمات یک دفتر، مستقیماً بر جو و عملکرد آن تاثیر گذار است و باید از نظر زیبایی شناسی دلپذیر و دارای چیدمان مناسب و منطقی باشد. در صورتی که مایل به ایجاد فضای داخلی مثبت و سازنده و مدرن هستید، از دفاتر شیشه‌ای بهتر است در طراحی خود بهره ببرید.

  • زیبایی
  • نور طبیعی
  • آرامش 
  • شادابی
  • فضای محدود پارتیشن‌ها

برخی از افراد باور دارند که دفاتر شیشه‌ای حریم خصوصی کارمندان را از بین می‌برد، اما بر خلاف تصور عموم، نصب دفاتر شیشه‌ای خللی در حریم خصوصی افراد ایجاد نمی‌کند. اما اگر جزوه این دسته از افراد هستید، بهتر است برای حفظ حریم شخصی اعضای تیم، از شیشه‌های مات در دفاتر شیشه‌ای استفاده نمایید.

در سال‌های اخیر سازه‌هایی که از طراحی زیبا برخوردار بودند، در فرآیند ساخت آنها از متریال شیشه به وفور استفاده شده بود. مهمترین نکته‌ای که باید در نصب این شیشه‌ها رعایت شود توجه به نکات ایمنی در حین نصب آن می‌باشد.

 همچنین شما باید اطلاعات کافی درباره «انواع شیشه و کاربرد آنها چیست» داشته باشید تا در انتخاب شیشه مناسب دچار سردرگمی نشوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره قیمت رایگان
اسکرول به بالا