کاربرد پارتیشن اداری چیست ؟

کاربرد پارتیشن اداری چیست - شرکت مهندسی زیما دیجی کالا

پارتیشن از زبان انگلیسی بر گرفته شده  به معنی جدا کردن به پارت‌های مختلف می‌باشد. از آنجایی که در مکان‌های اداری افراد مختلف و در شغل‌های مختلف مشغول به کار هستند، می‌توان از پارتیشن‌‌ها برای جدا کردن مکان کار آن‌ها استفاده کرد. این کار باعث می‌شود که افراد بتوانند در محیط بهتر و راحت‌تری به کار خود ادامه داده و مانع اختلال در کار همدیگر شوند. همچنین این کار باعث می‌شود که هر کدام از کارمندان حریم خصوصی مخصوص خود را داشته باشند. در این قسمت می‌خواهیم به کاربرد پارتیشن اداری و ویژگی‌هایی آن اشاره کنیم:

فهرست مطالب

کاربرد پارتیشن اداری

اولین کاربرد پارتیشن همانطور که گفته شد جداسازی فضاهای مختلف محیط اداری است. با این سازه‌های جداکننده می‌توان ورودی بهتری به مکان داد و زیبایی محیط را دو چندان کرد.

از کاربرد دیگر پارتیشن می‌توان پوشاندن عیب‌ها را نام برد. مثلا ممکن است یک مکان اداری دیوار‌های کجی و عیب‌دار یا ستون‌های نامنظمی در معرض دید داشته باشد. در این صورت محیط اداری منظره‌ خوبی نداشته و این روش بهترین گزینه برای حذف این عیب‌ها را از معرض دید می‌باشد.

از کاربردهای دیگر این سازه‌ها می‌توان به اتاقک‌هایی اشاره کرد که قابلیت حمل و نقل را دارند. یعنی با این پارتیشن‌ها کسانی که در فضای اداری خود فضای کمتری دارند به راحتی می‌توانند اتاقک‌هایی بسازند که به راحتی قابل حمل هستند.

پارتیشن ریلی چه ویژگی‌هایی دارد؟

از ویژگی‌های پارتیشن ریلی می‌توان به سرعت نصب آن اشاره کرد. یعنی استفاده از پارتیشن ریلی نه تنها کار خیلی سختی نیست بلکه سریع‌تر از موارد دیگر می‌توان از آن استفاده کرد. از دیگر ویژگی‌ها این سازه می‌توان به عایق صوتی آن اشاره کرد، یعنی مانع از عبور سر و صدا به دیگر پارت‌ها می‌شوند. از میان ویژگی‌های زیادی که دارد می‌توان به حمل آسان و قابلیت تعمیر مجدد آن اشاره کرد. همچنین از تنوع بالا و رنگ بندی بسیار زیادی برخوردار است.

افرادی که در منزل و محیط کار خود کاغذ دیواری دارند از اجرای این پارتیشن‌ها هراس نداشته باشند، زیرا هیچ آسیبی ایجاد نکرده و به راحتی نصب و جدا می‌شوند. در اجرای این پارتیشن‌ها می‌توان از فوم‌های مخصوص استفاده کرد تا هیچ گونه سرما یا صدایی رد و بدل نشود. همچنین به کمک تکنولوژی نانو می‌توان آنها را در مقابل رطوبت و آب مقاوم‌‌تر کرد.

پارتیشن‌های ریلی در عین سبک بودن مانع هرگونه آسیب‌ دیدگی به ساختمان می‌شوند. همچنین ظاهری بسیار جذاب به محیط داده و بنا به درخواست مشتری هم بصورت بلند یعنی تا سقف و هم بصورت کوتاه نصب می‌گردد. این پارتیشن‌ها هزینه بسیار کمی نسبت به دیوارهای بتنی و آجری داشته و در عین داشتن عمر طولانی امکان استفاده‌ بهینه از مکان را فراهم می‌کند.

انواع پارتیشن از نظر جنس

  1. پارتیشن از جنس MDF: اگر انتخاب شما این جنس از پارتیشن‌ها است، می‌توان گفت نمای ظاهری کار شما از ام‌دی‌اف خواهد بود. ام‌دی‌اف‌ها از قابلیت رنگ آمیزی و تزیبن نیز برخوردار بوده و به همین علت سطح صاف و روکش‌داری دارند. همچنین می‌توان گفت که ام‌دی‌اف خم نمی‌شود و مقاومت خوبی دارد. MDF‎‌ها تقریباً در مقابل رطوبت نیز مقاوم بوده و مانع عبور سر و صدا می‌شوند.
  2. پارتیشن از جنس شیشه و MDF: قاب این نوع پارتیشن‌ها از MDF ساخته شده و داخل آنها شیشه بکار رفته است. این ویژگی امکان باعث می‌شود که کارکنان به سالن یا دیگر قسمت‌ها اشراف داشته باشند.
  3. پارتیشن با کاور آلومینیومی: در این مورد پارتیشن می‌تواند هم از جنس شیشه و هم از جنس MDF باشد که دور آن با آلومینیوم کاور شده است.

انواع پارتیشن از نظر جدار

  1. پارتیشن تک جداره: این نوع پارتیشن‌ها به صورت یک تکه و به حالت ایستاده بوده و تنوع کمتری نسبت به دو جداره‌ها دارند. همچنین می‌توان این پارتیشن را به صورت کوتاه ودر سایزهای دلخواه طراحی کرد.
  2. پارتیشن دو جداره: این نوع از پارتیشن‌ها تنوع بسیار زیادی داشته و البته هزینه‌ی بالایی نیز در‌ بر دارند. همچنین از قسمت‌های مختلف برخوردار بوده و برای نگه داشتن آن از ستون استفاده نمی‌شود.

در هنگام خرید چه نوع پارتیشنی انتخاب کنم؟

اگر قصد خرید و انتخاب پارتیشن شیشه‌ای را دارید ما به شما پارتیشن شیشه‌ای هوشمند را معرفی می‌کنیم. این نوع از پارتیشن‌ها به خودی خود و با یک ریموت مات شده و نیازی به ایتفاده از پرده و کرکره نخواهید بود. در این صورت نمای ظاهری زیبا و جذابیت پارتیشن‌های شیشه‌ای کاملاً نمایان و مشخص خواهد بود. همچنین بهترین مزیت این شیشه‌های هوشمند این است که در مواقع لزوم می‌توان حریک خصوصی برای خود و کارمندان ایجاد کرد.

حال اگر بخواهیم به شیشه سکوریت‌ شده اشاره کنیم باید بگوییم که این نوع شیشه در مقابل حرارت بسیار گزینه مناسبی است. همچنین اگر در مقابل حادثه‌ای بشکند به صورتی خرد می‌شود که خطر برش کمتری را در پی خواهد داشت.

پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌توانند فریم‌دار یا فریم‌لس باشند که فریم‌دار یعنی اینکه دور آنها فریم دارد و فریم‌لس یعنی اینکه بدون فریم هستند. همچنین بنا به میل خود می‌توانید از پارتیشن‌هایی با درب‌های ریلی و یا اتوماتیک استفاده کنید.

اصول چیدمان پارتیشن‌ها

اگر بخواهیم به اصول چیدمان پارتیشن‌ها اشاره کنیم باید بگوییم که در این مورد سلیقه و شکل ظاهری مکان مشخص می‌کند که از چه نوع پارتیشن استفاده شود. اگر از پارتیشن‌های ریلی متحرک استفاده شود می‌توان به راحتی مکان آن را تغییر داد و بنابه شرایط مکان از انواع مختلف آن استفاده کرد.

اشتباه رایج در دیزاین دفتر با پارتیشن شیشه‌ای

اشتباه رایج در دیزاین دفتر با پارتیشن شیشه‌ای موارد زیر می‌باشد:

  • استفاده از حداکثر فضای دفتر از اشتباهات بزرگ در دیزاین بوده و فضای تنفس و رفت‌ و آمد را کمتر می‌کند.
  • استفاده از وسایل و مبلمان قدیمی چنان دفتر کار را بی‌روح و بد جلوه می‌دهد که این کار اصلاً پیشنهاد نمی‌شود.
  • استفاده از دفاتر با طراحی‌های باز خیلی جالب توجه نیست، چرا که ممکن است مانع تمرکز کارکنان شود. در ضمن خیلی از کارهای اداری نیاز به مشورت نداشته و نیازمند محیط ساکت و آرام بخشی هستند.
  • یکی دیگر از اشتباهات رایج این است که نباید از مبلمان و صندلی‌های سفت و سخت استفاده شود تا احساس بدی به استفاده کنند منتقل شود.

کلام آخر

در اصل اگر بخواهیم برای محیط‌هایی که در آن وقت خود را صرف می‌کنیم یک محیط لوکس و در حین حال آرامبخش ایجاد کنیم استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای بهترین گزینه است. همچنین با وجود تنوع گسترده در این سازه می‌توانید بسته به بودجه خود یکی از آنها ر ا انتخاب کنید.

قیمت کابین دوش شیشه ای

اگر با تحقیق و کسب اطلاعات به این تصمیم رسیدید که برای بازسازی یا برای تغییر فضا و دکوراسیون محیط (کاری یا منزل) خودتان تمایل به کاربرد کابین دوش شیشه‌ای دارید، برای انتخاب نوع کابین، دریافت قیمت، مشاوره و … تیم متخصص زیما آماده خدمت رسانی به شماست.

از طریق ارتباط با بخش مشاوره زیما، ما در مورد نحوه انجام کار، قیمت محصولات و خدمات پاسخگوی شما هستیم. متخصصین زیما از محل شما بازدید به عمل می‌آورند و نیاز شما را شناسایی می­‌کنند و مطابق با نظر و سلیقه شما پیشنهادات خود را ارائه خواهند کرد و پس از تصمیم گیری شما، قرارداد تنظیم خواهد شد و در مدت کوتاهی شما یک تغییر فضای چشمگیر و دلنشین را تجربه خواهید کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره قیمت رایگان
اسکرول به بالا