نرده شیشه ای اکسپوز چیست ؟ - شرکت شیشه ساختمانی زیما دیجی کالا

همانطور که اطلاع دارید امروزه کاربرد شیشه در ساختما‌ن سازی‌ بسیار زیاد شده است و این مطلب خوبی است، چرا که جلوه شهر و هر مکانی را زیباتر می‌کند و کسانی که این منظره را می‌بینند نیز لذت می‌برند. نرده شیشه‌ای یکی از این موارد است که روایج پیدا کرده و کاربرد فراوانی دارد. نرده شیشه ای تنوع گسترده‌ای دارد که یکی از این موارد نرده شیشه ای اکسپوز می‌باشد. از این رو در این مطلب می‌خواهیم راجع به این شیشه اطلاعاتی در اختیار شما قرار دهیم و به مواردی همچون کاربرد، مزایا و معایب آن اشاره کنیم.

فهرست مطالب

نرده شیشه ای اکسپوز چیست ؟

نرده شیشه ای اکسپوز یکی از انواع نرده‌های شیشه‌ای است، با این تفاوت که پایه‌‌های آن به صورت u شکل است. جنس این پایه‌ها آلومینیوم بوده و با فاصله ۱۵ تا ۲۵ سانتی‌متر از هم قرار گرفته‌اند و کار آنها نگهداری شیشه‌ها کنار هم می‌باشد. در بین اجزای این پایه گیره‌هایی وجود دارد که باعث می‌شود شیشه‌ها محکم شوند و بعد از محکم شدن شیشه‌ها یک لایه ورق آلومینیوم نیز بر روی آن می‌آید که باعث هم تراز شدن و یکدستی شیشه خواهد شد.

نرده شیشه‌ای اکسپوز با نام روکار نیز شناخته شده است، یعنی همانطور که از نامش مشخص است روکار است و بعد از اتمام کارهایی همچون کاشی‌کاری در کف و… نصب می‌شود. نحوه نصب نرده روکار با توکار مشابه است با این تفاوت که پایه‌های آلومینیومی نرده‌های روکار روی کف نصب می‌شود، ولی پایه‌‌های توکار در کف و داخل زمین نصب خواهد شد.

نکته‌ای که در نصب نرده اکسپوز دارای اهمیت است، این است که کف باید صاف باشد و هیچگونه کجی نداشته باشد. یعنی اینکه اگر نرده اکسپوز روی سطح ناصافی نصب شود تراز نخواهد شد و در نهایت شیشه‌ها صاف نخواهد ایستاد و دچار عیب و ایراد زیادی خواهند شد.

کاربرد نرده شیشه ای اکسپوز چیست؟

از نرده‌های شیشه‌ای اکسپوز مانند همه نرده‌های شیشه‌ای می‌توان در تراس و بالکن‌ها، دور استخر‌ها، روف‌گاردن‌ها و…استفاده کرد. این نرده‌ها حتی از نرده‌های شیشه‌ای دیگر نیز مناسب‌ترند چرا که می‌توان از آنها به صورت روکار برای دور استخر و تراس استفاده کرد. همچنین این نرده‌ها روی سنگ و کاشی  قابل نصب بوده و زحمت زیادی احتیاج ندارد.

 لازم به ذکر است که این نرده‌ها برای اجرا روی راه پله‌ها خیلی مناسب نمی‌باشد، چون که هندریل شیشه‌ای اکسپوز دارای یک کاور است که فقط در صورتی که راه‌پله دارای فلاور باکس باشد قابل اجرا است. امّا بطور کلی اگر می‌خواهید یک فضا را از فضایی دیگر جدا کنید، استفاده از نرده شیشه‌ای اکسپوز مورد خوبی می‌تواند باشد.

انواع نرده شیشه ای اکسپوز

نمی‌توان گفت که نرده شیشه‌ای اکسپوز دارای انواع مختلفی است، زیرا خود نرده شیشه‌ای اکسپوز یک نوع از نرده‌های شیشه‌ای محسوب می‌شود. ولی بطور کلی  می‌توان به چهار نوع نرده شیشه‌ای اکسپوز اشاره کرد که شامل موارد زیر می‌باشد:

مزایای نرده شیشه‌ای اکسپوز

همانطور که گفته شد حفاظ‌ها و پایه‌هایی که در نرده شیشه‌ای اکسپوز تعبیه می‌شود u شکل بوده و دارای طول عمر بالایی نسبت به دیگر حفاظ‌ها هستند. این نرده‌ها نیاز به تعمیر و نگهداری خاصی ندارند از این رو هزینه تعمیر هم از هزینه آن کم می‌شود. این نرده‌ها به هیچ عنوان تغییر رنگ نمی‌دهند و فرم آنها نیز در طی زمان دچار تغییر نمی‌شود و ثابت باقی می‌ماند.

همانطور که اشاره کردیم این نرده‌ها از روی کف نصب می‌شود، پس اگر تصمیم گرفتید که نرده شیشه‌ای اکسپوز نصب کنید نیازی نیست که هزینه اضافی برای خراب کردن کف پرداخت کنید. برای این کار فقط کافیست که  ابتدا کف‌ را سنگ‌کاری کنید.

نرده‌های شیشه‌ای اکسپوز ایمنی و مقاومت بالایی نیز دارد پس از این لحاظ هم می‌توانید خاطر جمع باشید. این نرده‌ها نیازی به تخریب ندارد و بدون آهن‌کشی نصب خواهد شد. آنها هم مانند همه نرده‌های شیشه‌ای به دلیل عبور نور فضا را روشن‌تر می‌کند.

نرده شیشه‌ای اکسپوز به صورت یکپارچه ساخته می‌شوند، یعنی اینکه که هیچ پایه‌ای به صورت عمودی در ساخت آن به کار نمی‌رود. بنابر این دید این نرده‌های شیشه‌ای به صورت یکپارچه خواهد بود و به دلیل نبود هیچ پنلی روی آن، دید شما به بیرون وسیع‌تر خواهد شد. از طرفی پنل‌ها پیوسته به هم وصل می‌شوند، امکان گیر کردن چیزی مانند دستان کودک و اشیا دیگر بین آن وجود ندارد.

در هر مکان تجاری و تفریحی می‌توان از این نرده‌ها استفاده کرد، زیرا عمر بالایی دارد و امکان تخریب و زنگ‌ زدگی در آنها وجود ندارد. همچنین به راحتی نصب می‌شوند و این قابلیت را دارند که در رنگ‌ها و طرح‌های مختلف استفاده شوند.

معایب نرده شیشه‌ای اکسپوز

هرچند که گفتیم جنس شیشه این نرده، نشکن و سکوریت است و مقاومت بالایی دارد ولی در مقابل ضربه زیاد هر چند که پخش و خرد نمی‌شود ولی امکان شکستگی دارد. همچنین اگر نرده بشکند باید کل آن تعویض شود که هزینه زیادی خواهد داشت. با توجه به این مورد که ممکن است به طرف دیگر شیشه دسترسی نداشته باشید پس نظافت طرف دیگر شیشه می‌تواند برای شما کار دشواری باشد.

اگر مثل خیلی‌ها عادت دارید که به یک دیوار یا تکیه‌گاهی تکیه دهید، نرده شیشه‌ای برای شما مناسب نیست. چون در صورت تکیه لق خواهد شد و این مسئله خوبی نیست و می‌تواند خطر شکستگی نیز داشته باشد.  همچنین اگر در فریم آنها از قطعات اصل و مرغوب استفاده نشود ممکن است در اثر برخورد با آب و بارندگی آسیب ببیند و تخریب شود. پس حتماً در این مورد با یک شرکت مطمئن همکاری کنید و از آنها بخواهید که از مواد با کیفیت مخصوصاً برای محیط‌های باز استفاده نمایند.

نمونه کارهای شرکت زیما

همانطور که می‌دانید نرده‌های شیشه‌ای نسبت به زمان‌های قبل رایج‌تر شده است و دلیل آن هم این است که فضا را زیباتر و لوکس‌تر می‌کند. با توجه به ویژگی‌هایی همچون سرعت نصب در نرده‌های شیشه‌ای اکسپوز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. پس اگر شرایطتان به نحوی است که به نرده‌ احتیاج دارید پیشنهاد ما به شما  استفاده از نرده شیشه‌ای است.

در صورتی که تصمیم گرفتی که از نرده‌های شیشه ای در ساختمان خود استفاده کنید حتماً از مشاوره‌های رایگان شرکت مهندسی زیما استفاده نمائید. نمونه کارهای ما نماد کیفیت و تجربه ماست. آنها را به راحتی بدست نیآوردیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره قیمت رایگان
اسکرول به بالا